A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Золотоніська загальноосвітня школа І-ІII ступенів №6 Золотоніської міської ради Черкаської області

Музейна кімната Івана Семеновича Дробного

Музейна кімната Івана Семеновича Дробного

 Є люди, як зорі. Вони згасають, а світло, яке вони дали, ще довго мандрує всесвітами наших душ. Таким був Іван Семенович Дробний – світла, добра людина; педагог, наставник; Відмінник народної освіти, член Спілки письменників України, ветеран праці, почесний громадянин міста Золотоноші.
Народився Іван Семенович 16 січня 1931 року в селі Богуславець, що пологими пагорбами понад тихоплинною річечкою Сухий Згар тягнеться впритул від Пальмири майже до самої Золотоноші. 
Батьки, Семен Данилович та Клавдія Омельянівна, одружились і побудували «хату з лободи», у якій народився і зростав, знайомлячись зі світом, майбутній поет. Іван Семенович говорив, що рідний край для нього є «божественним шматочком землі, що пахне неймовірно і сяє тихими божественними барвами…»

Це хто мене кличе, о доле,
На мрева буланім коні?..
Прадавня закоханість в поле
Не вмерла з дідами в мені.
Люблю його в квіті і в плоді,
В грозу і як сонце сія.
Шовковим промінням мелодій
До поля прив’язаний я.

Семирічну школу закінчив у своєму селі, а середню – в сусідньому Вознесенському. Мрія піти вчитися на журналіста, але батьки не мали копійки за душею навіть на те, аби він поїхав у Київський університет складати вступний екзамен. Навчався у Черкаському педагогічному університеті, де знайомиться із красунею-студенткою з фізико-математичного факультету, яка в майбутньому стане його дружиною та матір’ю їхніх двох дочок Світлани та Лесі.
Після закінчення університету з відзнакою близько 30 років свого життя І. С. Дробний віддав школі. Працював учителем у Шполянському районі. Згодом у Золотоноші в училищі механізації сільського господарства . Потім перейшов працювати спершу до районного відділу народної освіти, а далі у школу № 6 заступником директора з навчально-виховної роботи, де й завершив свій учительський шлях.
Лірична, зрощена на родючій запашній землі, душа Дробного рвалася до творчості, поєднував педагогічну діяльність з написанням віршів.

Наводим учням героїчні дати.
Зачитуєм про подвиги цитати.
Хай не герої ми, але… але…
Чи щось є в нас, щоб учням приклад брати?
Зростають учні, а на їх путі –
Скрізь громадянства сходинки круті.
Щоб сяли їм високі ідеали,
Потрібно бути нам на висоті.

Іван Семенович – член Національної спілки письменників України, лауреат обласної премії імені Василя Симоненка, автор багатьох збірок поезій: «Добридень люди» (1962); «Білий світ» (1976); «Блакитне дерево Дніпра» (1988); «Груша серед поля» (1996). Автор прозової книги «Хата з лободи» (2003), до якої увійшли автобіографічна повість і літературні портрети краян, вибраних творів «Вереснева золота печаль» (2005), «За пагорбами літ» (2006), «Котить заєць кавуна» (2008), «В Златокраї жито половіє» (2008).
У кожному вірші Івана Дробного є своя, на перший погляд, здавалося б проста, філософія, але то тільки на перший погляд. Насправді ж його поезія всуціль пронизана житейською філософією, філософією людини обдарованої, талановитої, коріння якої глибоко в землі, а крона вишумовує у небі художніх образів і високих почуттів.
Читати вірші Івана Дробного – це спілкуватися зі світом, який тебе оточує, з людьми – щирими, добрими, гостинними і працьовитими, з кожною бадилинкою і комахою, без яких не було б цього життя, дарованого нам Всевишнім.
Вважаємо, краще за всі слова похвали скажуть самі про себе поезії Івана Дробного – людини, вельми залюбленої у рідну землю і рідне слово, скромного трудівника на неозорій ниві нашої національної літератури.

Відходять в вічність миті, день за дниною,
Ніхто не буде вічним на землі.
Ви показали, як прожить життя Людиною,
За це ми з вдячністю Вас згадуємо всі.
Фото експозицій музейної кімнати Івана Дробного

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень