A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Золотоніська загальноосвітня школа І-ІII ступенів №6 Золотоніської міської ради Черкаської області

Музей Бойової слави

Музей Бойової слави

Під час пошукової роботи учні нашої школи зацікавились подіями ІІ світової війни, які проходили на території України. Кожен стенд містить обов’язково матеріал Черкащини. На першому стенді показано поділ України на окупаційні адміністрації. А також показана лінія найдальшого просування німецьких військ у листопаді 1942 року.
Українські землі стали полями запеклих боїв з фашистською армією. Під час літньо-осінньої окупації 1941 року розгорнулись оборонні бої. На цьому стенді показано оборону Одеси і Севастополя.
На стенді «Окупаційний і рух Опору» показано, як окупаційний режим був встановлений відповідно до німецького плану «Ост». На фото показано місце масових розстрілів на території Золотоніщини. Велику допомогу Радянській армії надавав рух Опору. Це такі партизанські загони і з’єднання, як Федорова, Ковпака, Наумова, Коротченка, Строкача та інших. А наша група дітей зібрала інформацію про «Визвольні бої за Україну» та про Корсунь-Шевченківську битву.
Стенди містять відомості про те, як почалася битва за Дніпро, за Київ, визволення Криму та багато інших територій України. З 25 січня по 17 лютого 1944 року 1-й і 2-й українські фронти здобули перемогу в Корсунь-Шевченківській битві, яка відкрила шлях на Правобережну Україну. Звільнення території УРСР завершилося 28 жовтня 1944 року.
Не всі матеріали помістилися на стендах, тому організовуються виставки до відзначення пам’ятних дат. Є стенд, присвячений вчителям-ветеранам війни, які працювали в стінах нашої школи. Це відомі і знатні люди в нашому місті і області.
У стінах нашої школи працювала дружина героя Радянського Союзу, першого коменданта Рейхстагу (1945), Федора Матвійовича Зінченка – Зінченко Зінаїда Сергіївна.
Також у нашій школі працював знаний в Україні краєзнавець, визначний громадсько-політичний діяч і публіцист, учасник Великої Вітчизняної війни Михайло Федорович Пономаренко.
Маренич Антон Федорович був директором нашої школи, краєзнавцем. Написав книгу «Крізь терни до зірок», де цікаво подана історія нашої школи.
Ми, молодь, зберігаємо пам’ять і про тих людей, які доклали великих зусиль заради нашого щасливого життя. Цей стенд присвячений визволенню міста Золотоноші від німецько-фашистських окупантів.
У музеї є стенд, присвячений участі радянських воїнів в Афганістані. На фото випускники СШ№6 і воїни-земляки, які були на військовій службі в цій країні.
Пам’ять про страшні роки війни і окупації український народ завжди буде берегти.

Вже минули літа ці тяжкі

Пам’ять про них незабутня.

Тож давайте у цьому житті

Проживемо ми мирно і дружно!

Фото експозицій музею Бойової слави

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень