Музей Педагогічної слави

Початком історії школи №6 є 1761 рік. У 2011 році їй виповнилось 250 років. Спочатку це була шкілка при Благовіщенському монастирі.
Золотоноша, виникнувши в середині ХVІ ст., вже у ХVІІ ст. мала аж два дівочі монастирі – Благовіщенський і Красногірський. Краєзнавець Михайло Пономаренко в архівах Священного Синоду віднайшов цінні відомості про заснування у Золотоноші, у передмісті Зозулівці, Благовіщенського монастиря. «Монастир на Зозулівці мав райський вигляд»,- згадував отець Кагарецький. При Благовіщенському монастирі існувала школа, яка стала попередницею нинішньої школи №6.
В ній у 1809-1812 роках навчався майбутній видатний учений-природознавець, філософ, історик, краєзнавець, етнограф Михайло Олександрович Максимович, перший ректор Київського університету.

На пагорбі,

Де наша рідна школа,

Звучить, мов дзвін,

З минувшини мотив.

Оці місця ще хлопчиком довкола

Михайло Максимович обходив.

У 1997 році за ініціативи директора Олександра Григоровича Шоломіцького у школі був створений музей педагогічної слави.

Відкриваємо слави музей,

Слави доброї, чесної слави.

Щира шана усім вчителям,

Що у школу серця свої вклали.

Тим, хто вчив, хто навчає,

Хто буде навчать,

За відмінну і старанну працю

Відкриваємо слави музей,

І тим пишем історію нашу.

Щоб у пам’яті завжди були

Школі Вами даровані роки,

Щоб те знали – дорослі й малі –

Звання вчителя – досить високе!

Щоб у стінах шкільних назавжди

Долю вчительську всі пам’ятали.

Відкриваємо слави музей

Слави доброї, чесної слави.

З 1965 року заступником директора школи працював член Національної Спілки письменників України, лауреат премії імені Василя Симоненка «Береги надії» Іван Семенович Дробний. Побувавши на відкритті нашого музею педагогічної слави, він написав:

У музеї слави – бути славно,

Висіть фотознімком на стіні,

А було ж недавно, ще недавно, -

З ніг ми тут збивались день при дні.

Злилися й сміялись крізь утому

Від нарад, уроків, протиріч.

На ніч ми розходились додому,

А тепер у школі з ночі в ніч.

Вам до хмар хвала, творці музею,

А ще більше буде повсякчас,

Як з музею, наче з мавзолею,

Ви у класи відпустите нас.

У нашій школі працюють люди, які своє серце віддають дітям. Школи, як і люди, мають свої біографії, тільки звуться вони історіями. Так і наша школа має свою біографію, яка пишеться тисячами осіб: засновниками, будівельниками, вчителями, учнями.

Фото експозицій музею Педагогічної слави