КІР

Низький рівень імунізації вже мав наслідком спалах кору в 2012 році, а потім знову з середини 2017 року до кінця 2019 року, коли в Україні був другий за величиною спалах кору в світі.

Загальний імунітет населення залишається низьким. За останні три роки рівні охоплення щепленнями вікових груп є недостатнім для створення колективного імунітету (не менше 95 %).

Враховуючи умови повномасштабної війни та, відповідно, ще більше зниження показників імунізації, ситуація в Україні потребує особливої уваги.

Вакцини проти кору та інших захворювань, внесені до Національного календаря, в Україні є. Усі вони якісні та безпечні. Тож закликаємо батьків перевірити вакцинальний статус своїх дітей і надолужити пропущені щеплення.

Маємо бути готові до найгіршого сценарію: превентивно розробити план заходів, що дозволить максимально убезпечити людей та знизити потенційні негативні наслідки для системи охорони здоровʼя.

Пам’ятайте: дитина може отримати профілактичні щеплення які передбачені Національним календарем профілактичних щеплень безоплатно у сімейного лікаря чи педіатра.